ما پروژه شما را زیباتر می کنیم ، ساخت استخر و ویلا و محوطه سازی و روکش استخر
 
آخرین مطالب
 
پیوندهای روزانه
علت کدر شدن آب استخر و راه حل آن
علت کدر شدن آب استخر

علت کدر شدن آب استخر ، بیش از همه در اثر تصفیه (فیلتر کردن) نامناسب می باشد. یا تصفیه به مدت کافی در طول روز انجام نمی گیرد و یا خود صافی کثیف است. بازگشت دیاتومه به استخر نیز می تواند آب را کدر کند، پس صافی را برای وجود سوراخ یا نشتی بررسی کنید. سرانجام قلیایی کل و PH را بررسی کنید.

علت کدر شدن آب استخر در اثر تصفیه ناقص، ورود گرد و خاک و آلودگی به آب و عدم تعادل شیمیایی آن ایجاد می شود. کدر بودن آب موجب می شود ناجی نتواند به خوبی مشکلات احتمالی را مشاهده کند و شناگر نیز از درک عمق دقیق آب عاجز باشد. راه های پیشگیری از علت کدر شدن آب استخر عبارتند از: نگهداری کلر و قلیایی کل به میزان طبیعی ، شستشوی معکوس ، تمیز نگهداشتن راه های ورودی استخر و عدم استفاده بیش از حد از صافی.

سولفات آلومینیم (آلوم) برای کمک به ته نشین ساختن موادی که سبب کدر و ابر آلود شدن آب استخر شده اند مورد استفاده قرار می گیرد. پس از ته نشین شدن، این ذرات را می توان جارو و تصفیه کرد. در موقع بکارگیری آلوم، فشار صافی را همواره چک کنید. این ماده فشار درون صافی را به سرعت افزایش می دهد. هنگامی که فشار ۱۲-۱۰ پاسکال بزرگتر از حالت طبیعی شد، سیستم را خاموش کرده و شستشوی معکوس صافی را انجام دهید (یادآوری می شود که شستشوی معکوس با بازگرداندن معکوس آب، صافی را تمیز می کند) ممکن است برای از بین رفتن حالت کدر آب، چندین مرتبه شستشوی معکوس نیاز باشد.

در برخی از موارد علاوه بر علت کدر شدن آب استخر امکان رنگی شدن آب نیز وجود دارد. در این مواقع اگر مشکل در اثر وجود جلبک ها نباشد، رنگی شدن آب در اثر وجود یون های فلزی محلول در آب و یا خوردگی لوله ها ایجاد می شود. راه های پیشگیری آن عبارتند از: تنظیم PH ، شستشوی معکوس ، سوپرکلرینه سازی.

رنگ آب استخر ممکن است ناشی از مشکلات در رنگ گچ دیواره باشد، که باید آن را سریعاً اصلاح نمود.

  • سبز :

سبز یا آبی  سبز مربوط به وجود مس است. آب احتمالاً خیلی اسیدی است. بنابراین PH را تنظیم کنید. مس ممکن است ناشی از ترکیبات لوله کشی و یا گرمکن باشد که به وسیله آب اسیدی پوسته پوسته می شوند و بر روی قسمت های نرم دیواره گچی رسوب می کنند. (ته نشین می شوند) آنها می توانند بسیار زیاد باشند و به صورت رسوب هایی (شبیه دوده های سیاه) ظاهر شوند. هنگامی که این اتفاق افتاد، تجهیزات گردشی را فوراً خاموش کنید تا بتوانید علت مشکل و راه حل آن را پیدا نمایید.

اندازه گیری صحیح مواد شیمیایی و موازنه آنها را انجام دهید. پس از چندین ساعت دوباره PH را بخوانید. اگر طبیعی شد، تجهیزات را دوباره روشن کنید و در غیر این صورت به موازنه کردن ادامه دهید. مس ممکن است مربوط به جلبک کشها باشد، بنابراین از سایر انواع محصولات جلبک کش استفاده کنید. در نهایت، عامل شلات کننده فلز را بکار ببرید. این محصولات که با مارک ها و انواع مختلف در دسترس هستند، فلزات را جذب و ترکیب خواهند نمود، به طوری که آن ها می توانند به بیرون فیلتر شوند. از راهنمای برچسب محصول پیروی کنید و صافی را ۷۲ ساعت پس از موازنه مواد شیمیایی روشن نگه دارید.

  • قهوه ای مایل به قرمز :

این رنگ بوسیله آهن بوجود می آید. ابتدا قلیایی کل، سپس سختی و در نهایت PH را بررسی و تنظیم کنید. ممکن است نیاز به تخلیه بخشی یا کل آب استخر و اضافه کردن آب تازه باشد. ته نشینی آهن ممکن است ناشی از زنگ زدن و پوسیدن تجهیزات، پله ها و ریل های سبک و یا لوله کشی ها باشد. عامل شلات کننده را به آب اضافه کنید.

  • قهوه ای مایل به سیاه:

این رنگ به علت وجود منگنز و یا سایر فلزات سنگین (مانند نقره) می باشد. همانند آهن به همان توصیه ها عمل کنید. به خاطر داشته باشید که فلزات رسوب کننده ممکن است ناشی از سایر محصولات شیمیایی که برای کنترل جلبک ها یا مقاصد دیگر استفاده می کنید باشند، بنابراین آنچه که اخیراً در استخر بکار برده اید را بررسی کنید. معمولاً دلیل تمام رنگ های فلزات این است که آب بسیار اسیدی است.همین امروز استخر بی نظیر خودت رو سفارش بده !

09023645433

09357001380

09123645433

همین امروز روکش استخر بی نظیر خودت رو سفارش بده !می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic